• Górnośląska 2, 68-200 Żary
  • Pon - Sob 10:00 - 18:00
  • 501 509 731

Dom 647m2 – Żary

Opiekun ogłoszenia: Mirela Ziemiańska

1080000 PLN

Opis nieruchomości

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMIANY NIERUCHOMOŚCI Z DOPŁATĄ. CENA PODLEGA NEGOCJACJI.
Polecamy na sprzedaż kompleksową nieruchomość położoną pod Żarami, na działce o pow. 39 ar w cenie 1080 000 zł. Na działce znajduje się 1 główny dom składający się z parteru, pierwszego piętra + zagospodarowanego poddasza o powierzchni mieszkalnej 339 m² + 1 piwnicy o powierzchni 40 m². Na parterze znajdują się 2 oddzielne mieszkania, każdy z 1 kuchnią, 1 nowa łazienka z oddzielną toaletą + 1 nowa łazienka z dodatkowym prysznicem i toaletą oraz 2 pokoje na mieszkanie, 1 pokój z wykuszem i kominkiem. Na pierwszym piętrze znajduje się 1 kuchnia, 2 łazienki z toaletą + 1 bidet i 1 łazienka z prysznicem z toaletą, 1 przeszklona oranżeria + 5 pokoi. Na najwyższym piętrze znajduje się 1 kuchnia, 1 łazienka z prysznicem z toaletą, 2 balkony + 2 pokoje.
Drugi dom (łaźnia), połączony z głównym domem przeszklonym tunelem, ma parter i pierwsze piętro o powierzchni mieszkalnej 268 m². Na pierwszym piętrze znajduje się 1 łazienka z prysznicem i 1 oddzielna toaleta z bidetem, 1 sypialnia + salon o powierzchni 70 m² ze stołem bilardowym + piłkarzyki + 1 balkon o powierzchni ok. 30 m² z marmurową podłogą. Na parterze znajduje się 1 kuchnia, 1 wanna z hydromasażem z prysznicem, 1 oddzielna toaleta, 1 sauna fińska dla 6 osób, 1 dyskoteka z barem + kominek, 1 drugi bar w stylu śródziemnomorskim, 1 sala fitness ze sprzętem sportowym, 1 garderoba , sala basenowa z basenem wyłożonym kafelkami + pompa cyrkulacyjna, 1 prysznic + egzotyczne palmy, 1 barek na zewnątrz z profesjonalnymi szafkami (Nirosta) + 1 pompa do piwa + rozkładana markiza. 1 garaż używany do ogrzewania.
Parterowy bungalow o powierzchni 50 m² przeszklony oknami PCV, marmurowa posadzka, bar.
Wszystkie pokoje, kuchnie + bary we wszystkich budynkach są umeblowane.
Nieruchomość narożna posiada 2 wejścia, jedno z bramami elektrycznymi prowadzącymi na dziedziniec oraz 2 oddzielne miejsca parkingowe. Podjazdy, podwórko i główne ścieżki wyłożone są biało-czerwoną kostką brukową. Na podwórku znajduje się studnia niosąca wodę. Na terenie posesji pod ziemią układane są rury wodociągowe do podlewania ogrodu.
Nieruchomość obsadzona drzewami owocowymi, krzewami (jabłko, brzoskwinia, śliwka, orzech, orzech laskowy, winorośl, jeżyna), stary buk miedziany + rodzime + rzadkie drzewa i krzewy, ma trawniki i 1 altanę winorośli, 1 fontannę ze stawem + 2 małe wodospady + jeszcze 1 staw. Całość (4 strony) ogrodzona ozdobnymi panelami ogrodzeniowymi z betonu.
Budynek główny + łaźnia z pomieszczeniem basenowym są ogrzewane, obydwa domy ocieplone 17 lat temu wraz z dachami + łącznie z parterowym parterem mają okna PCV termoszklane.
Budynek główny wyposażony jest w 1 nowy kocioł niskociśnieniowy 28 KW firmy Brötje (olej) (odnowiony 2 lata temu), w łaźni znajduje się również 5-letni kocioł niskociśnieniowy firmy Viesmann (olej). Ciepła woda jest pozyskiwana z 1 systemu solarnego z 6 panelami słonecznymi + 1 zasobnik ciepłej wody o pojemności 500 l. Instalacja wodna + grzewcza wykonana jest z miedzi. Każdy dom z osobnym przyłączem elektrycznym, nowa lub odnowiona elektryka, 2 anteny satelitarne do odbioru TV. Działka posiada wodociąg + 1 centralny 3-komorowy szambo. Miasto planuje przyłącze kanalizacyjne. W 2023 roku odnowione zostały dachy sali basenowej, baru Santorini oraz ogrodu zimowego z przeźroczystymi panelami z pleksi PCV 16 mm, a blok sanitarny otrzymał nowe zadaszenie z blachy aluminiowej w kształcie cegieł.
Wyposażenie:
Do dyspozycji 1 profesjonalny kort tenisowy z nawierzchnią z tworzywa sztucznego, oświetlenie, ogrodzony ogrodzeniem z siatki drucianej o wysokości 4 m z powłoką PCV, pole do minigolfa z 13 torami + oświetlenie elektryczne. Do użytku publicznego kortu tenisowego + pola do minigolfa jest osobny budynek sanitarny podzielony na część męską i damską z drzwiami, każda z 1 toaletą, 1 pisuarium w części męskiej, 1 prysznicem + 1 przebieralnią. Dostępna jest oficjalna aprobata.
Lokalizacja:
Nieruchomość położona jest około 25 km od granicy niemieckiej (Olszyna/Forst). Do autostrady Breslau – Berlin (autostrada A 15 Spreewald) jest ok. 15 km, od przejścia granicznego ok. 30 minut do Cottbus, do Spreewald ok. 45 minut. Miejsce ma bezpośrednie połączenie kolejowe z Niemcami (Forst / Lausitz) oraz z Żarami (Sorau) / Zieloną Górą (Grünberg) / Wrocławiem (Breslau). Żary (Sorau), oddalone o około 5 km, zamieszkuje około 50 000 mieszkańców, z pewnym przemysłem (największy pracodawca Kronopol (firma niemiecko-szwajcarska) + wiele możliwości zakupów. Innym pracodawcą jest fabryka rur Magno-Plast, która obejmuje całą zachodnią część Europe Pipes produkowane (pod zarządem niemiecko-polskim).Gmina położona jest w polskim województwie Lubuskim i należy do polskiej części Łużyc Dolnych.W samej miejscowości znajduje się kilka sklepów spożywczych.W pobliżu znajduje się park narodowy „Łuk Muzakowa” „, są rozwinięte ścieżki rowerowe do Bad Muskau, można wędrować + łowić ryby w pobliskich stawach rybnych, około 12 km jest stadnina Koni lub można spacerować po lesie lub zbierać grzyby i jagody. Osoby zainteresowane powyższą ofertą proszone są o kontakt z p. Mirelą Ziemiańską pod nr tel: 533-308-999

Szczegóły nieruchomości

  • No: 4141/1422/ODS
  • Metraż: 647m2
  • Piętro:
  • Liczba pięter: 3
  • Miasto: Żary
  • Cena /m2: 1669.24
  • Typ: Sprzedaż

Inne oferty nieruchomości

Mieszkanie
Mieczysław Szklarz
Cena

1100 PLN

Działka
Mieczysław Szklarz
Cena

212000 EUR

Działka budowlana
Mirela Ziemiańska
Cena

65000 PLN